Koniec każdego roku szkolnego to czas podsumowań. Uczniowie odbierają świadectwa z efektami całorocznej pracy. Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim tym, którzy osiągnęli w bieżącym roku szkolnym sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych pięknie reprezentując szkołę.
17 marca 2022 roku nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2022”. Wzięło w nim udział 69 uczniów z klas III – VIII. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W Polsce patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. W konkursie przyznawane są 3 miejsca/tytuły: laureat, tytuł bardzo dobry oraz tytuł wyróżniony.
Z naszej szkoły najlepszym okazał się uczeń klasy 4c – Bruno Sobotkowski uzyskując najwyższy możliwy wynik w swojej kategorii i tytuł laureata konkursu.
Poniżej wszystkie nagrodzone osoby:
Kategoria klas czwartych:
1. Sobotkowski Bruno – laureat
2. Michałek Adam – wyróżnienie
3. Zgłobicka Julia – wyróżnienie
Kategoria klas piątych:
1. Sobotkowski Nikodem – wyróżnienie
2. Daniec Przemysław – wyróżnienie
Kategoria klas siódmych:
1. Brydniak Iga – wyróżnienie
2. Grześkiewicz Anna – wyróżnienie
Bruno Sobotkowski – laureat konkursu, odbierze swoją nagrodę podczas uroczystego podsumowania XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” 22 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki.
Pozostali wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody i dyplomy zgodnie z ustaleniami ogólnopolskiego organizatora w swoich szkołach.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.
Aneta Grześkiewicz
