Aktualności

    • Aktualności

          • Harmonogram zakończenia  roku szkolnego 2025/2026

                                                                             26 czerwca  2026 r.

            Godz. 8.00 – Msza Św. dla uczniów klas 4 -  8 

            Godz. 8.45 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 4 – 7  w szkole

             

            Godz. 9.30 – Msza Św. dla uczniów klas 1 – 3 i oddziałów przedszkolnych

            Godz. 10.15  – Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 3 i oddziałów przedszkolnych w szkole

             

            25 czerwca  2026 r.

            Godz. 13.00  – Uroczyste pożegnanie uczniów dla klas 8 w szkole

             

            Przypominamy, że w tych dniu obowiązuje strój galowy:

            dla dziewcząt granatowa/czarna spódnica lub spodnie i biała bluzka

            dla chłopców granatowe/czarne spodnie i biała koszula

          • Wycieczka do Krynicy-Zdroju i Muszyny

            18 czerwca uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Krynicy-Zdroju oraz Muszyny. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania walorów przyrodniczych i turystycznych jednego z najpiękniejszych polskich uzdrowisk, a także do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie, gdzie uczniowie mogli poznawać przyrodę wszystkimi zmysłami, spacerować wśród pięknie zaaranżowanej roślinności, odpocząć w wyjątkowym otoczeniu oraz podziwiać okolicę z wieży widokowej. Była to nie tylko chwila relaksu, ale również cenna lekcja uważnej obserwacji i kontaktu z naturą.

            Po aktywnie spędzonym czasie w Muszynie uczestnicy wycieczki zjedli ciepły posiłek, który pozwolił im zregenerować siły przed dalszym odkrywaniem uroków Krynicy-Zdroju.

            Następnie udaliśmy się kolejką na Górę Parkową, skąd podziwialiśmy malownicze widoki na Krynicę-Zdrój i okoliczne wzgórza. Duże zainteresowanie wzbudziła również Polana Muzyki i Światła, zachwycająca swoją niezwykłą atmosferą. Odwiedziliśmy także Pijalnię Wód Mineralnych, gdzie uczniowie mieli okazję poznać właściwości zdrowotne słynnych krynickich wód mineralnych.

            Na zakończenie wycieczki nie zabrakło czasu na zakup pamiątek oraz chwilę przyjemności przy pysznych lodach, które sprawiły uczestnikom wiele radości.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji, sprzyjała integracji zespołów klasowych oraz rozwijaniu samodzielności i ciekawości świata. Był to dzień pełen uśmiechu, wspólnych rozmów i nowych doświadczeń, który na długo pozostanie w pamięci uczniów. Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne wyprawy i odkrywanie nowych, interesujących miejsc.

            Małgorzata Kowalska-Gruca
            Aneta Klimek

          • SKC w Energylandii

            16 czerwca 2026 roku uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w wyjeździe do Energylandii. Była to doskonała okazja do wspólnego wypoczynku, integracji oraz budowania relacji.  Uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji parku, spędzając czas w miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz księżom za organizację wyjazdu i sprawowanie opieki nad uczniami. Wyjazd został częściowo dofinansowany ze środków Caritas oraz parafii, za co składamy wyrazy wdzięczności.

            Dorota Mikulska

          • Bezpieczne wakacje? Jesteśmy gotowi!

            Choć wakacje są już na wyciągnięcie ręki, w naszej świetlicy nie zwalniamy tempa! Ostatnie dni roku szkolnego upływają pod znakiem aktywności, nauki przez zabawę i przygotowań do bezpiecznego letniego wypoczynku.

            W minionych dniach nasi świetliczanie zamienili się w prawdziwych małych ratowników. Podczas zajęć z pierwszej pomocy ćwiczyli podstawowe zasady ratowania życia – poznawali tajniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, uczyli się tamowania krwotoków i opatrywania ran, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz właściwego postępowania w przypadku omdlenia. Rozmawialiśmy również o tym, jak zachować się w sytuacji ukąszenia przez owady lub po znalezieniu kleszcza oraz kiedy należy zwrócić się o pomoc do osoby dorosłej lub służb ratunkowych. Uczniowie przypomnieli sobie także zasady prawidłowego wzywania pomocy i przekazywania najważniejszych informacji dyspozytorowi. Najważniejsze przesłanie tych zajęć było proste: nie przechodź obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy – reaguj!

            Nie zabrakło również praktycznych lekcji poza murami szkoły. Podczas wspólnych wyjść przypominaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci miały także okazję doskonalić odpowiedzialność i samodzielność, ucząc się właściwego zachowania w miejscach publicznych. Dla wielu uczniów cennym doświadczeniem było również samodzielne robienie zakupów. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję dokonywać własnych wyborów, obserwować, jak wygląda proces zakupów w praktyce. Była to doskonała lekcja odpowiedzialności, podejmowania decyzji i gospodarowania własnymi środkami.

            Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych przygód. Jak zachować się nad wodą? O czym pamiętać podczas górskich wędrówek? Jak unikać niebezpiecznych sytuacji na wsi, w lesie czy podczas podróży? Na te i wiele innych pytań nasi uczniowie znają już odpowiedzi. Wiedzą, że bezpieczeństwo zaczyna się od rozsądnych decyzji, przewidywania skutków własnych działań i umiejętności właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

            Jednak końcówka roku szkolnego to nie tylko nauka. To także czas wspólnej zabawy, integracji i budowania pięknych wspomnień. Gry zespołowe, zajęcia ruchowe, rozmowy i wspólne działania sprawiły, że jeszcze bardziej umocniliśmy nasze świetlicowe przyjaźnie. Wspólnie spędzony czas pokazał, jak ważna jest współpraca, wzajemna pomoc i życzliwość wobec innych.

            Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych podopiecznych i przekonani, że zdobytą wiedzę wykorzystają podczas wakacyjnych przygód. Wychodzą z naszej świetlicy bogatsi nie tylko o nowe umiejętności, ale również o poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

            Życzymy wszystkim uczniom i ich rodzinom słonecznych, radosnych oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Odpoczywajcie, odkrywajcie nowe miejsca, zbierajcie piękne wspomnienia i wracajcie do nas we wrześniu z uśmiechem na twarzy.

            Do zobaczenia po wakacjach!

            Agnieszka Bakalarz

          • Występ uczniów klasy 2a i 2c w zamku

            W dniu 9 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 2a i 2c wzięli udział w XXII Wiśnickim Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i wystawili bajkę pt.” Zamieszanie w krainie bajek” pod kierunkiem wychowawczyń: p. Barbary Mech (kl. 2c) i p. Anety Klimek (kl. 2a). Uczniowie pozostałych klas 0-3, w miarę możliwości, poszli oglądać występ koleżanek i kolegów. I trzeba głośno powiedzieć, że było warto. Byliśmy zachwyceni! W pięknej scenografii znalazło się na scenie mnóstwo aktorów i statystów. Był Czerwony Kapturek i wilk, były krasnoludki i Królewna Śnieżka, Kot w butach, czarownice, król, Jaś i Małgosia i wiele innych bajkowych postaci. Wystąpiła też grupa taneczna, która pięknie wykonała taniec kwiatów i inne aranżacje muzyczno-ruchowe. Tańczyły również postacie z bajek, szczególnie mocno zapadł nam w pamięć bardzo energetyczny taniec grupowy zainicjowany przez czarownicę. Długo oklaskiwani przez oczarowaną publiczność przyjęli słowa uznania od p. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Wiśniczu oraz p. Burmistrz Nowego Wiśnicza. Panie odebrały gratulacje i dyplom dla grupy, a także słodki upominek dla aktorów.

            Drogie panie Wychowawczynie oraz Koleżanki i Koledzy z klasy 2a i 2c dziękujemy za wspaniałą ucztę dla zmysłów i duszy. Wasza gra aktorska, choreografia, piękne stroje i cały ten bajkowy zgiełk, którym zawojowaliście publiczność, przeniosły nas na chwilę do świata, w którym dobro zawsze zwycięża. Dziękujemy Wam za to i gratulujemy pięknego występu.

            Marta Bielewicz

             

          • Zwycięstwo Alicji Stokłosy w gminnym konkursie recytatorskim z języka angielskiego

            Miło nam poinformować, że Alicja Stokłosa, uczennica klasy 2a, zwyciężyła w I Gminnym Konkursie Recytatorskim z języka angielskiego „English Rhymes”. Konkurs, dedykowany uczniom klas 1-3, odbył się 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu. Komisja konkursowa była pod ogromnym wrażeniem wszystkich wystąpień, lecz największe uznanie zyskała Alicja, dokonując niezwykle artystycznej interpretacji wiersza pt. ”Sick” autorstwa amerykańskiego poety i kompozytora Shel’a Silverstein. Naszą szkołę reprezentowali również Hanna Klimek, uczęszczająca do klasy 2c oraz Stanisław Kukla z klasy 1a. Gratulujemy!

            Wszyscy nasi młodzi ambasadorzy to utalentowani i pełni pasji uczniowie- niech wytrwałość i wrodzone predyspozycje prowadzą ich do kolejnych sukcesów!

            Patrycja Gaża

          • Wycieczka klas 6b i 6d do Krakowa

            12 czerwca uczniowie klas 6b i 6d uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Krakowa. Program wyjazdu łączył naukę, historię oraz dobrą zabawę.

            Pierwszym punktem naszej wyprawy były warsztaty czekoladowe w siedzibie Grupy Aktywni. Uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z kakao i czekoladą. Pani Iwona z pasją opowiedziała historię kakao – skąd pochodzi, kto je odkrył, jak najdawniejsze plemiona radziły sobie z jego pozyskiwaniem oraz jak odbywa się to obecnie. Dowiedzieliśmy się również, jak powstała czekolada, jak dotarła do Europy oraz jak produkuje się ją dzisiaj. Poznaliśmy także odpowiedź na pytanie, ile czekolady znajduje się w czekoladzie, i na co warto zwracać uwagę podczas jej wyboru.

            Największą atrakcją były jednak zajęcia praktyczne – każdy mógł własnoręcznie wykonać swoją czekoladę i ozdobić ją ulubionymi dodatkami. Uczestnicy kosztowali również samych ziaren kakaowca, napoju przygotowanego z pulpy owocu kakaowca oraz próbowali różnych rodzajów czekolady o zróżnicowanej zawartości kakao, a nawet nietypowej czekolady jaśminowej wytwarzanej na zimno.

            Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Domu Jana Matejki. Uczniowie mieli okazję poznać życie i twórczość wybitnego polskiego malarza oraz zobaczyć jego pracownię i pamiątki związane z jego działalnością artystyczną.

            Następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, gdzie podziwialiśmy realizacje projektów malowideł ściennych autorstwa Jana Matejki. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich również słynny Ołtarz Wita Stwosza – jedno z najcenniejszych dzieł sztuki gotyckiej w Europie.

            Ostatnim punktem programu było Wzgórze Wawelskie. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, weszliśmy na wieżę z Dzwonem Zygmunta oraz odwiedziliśmy królewskie krypty. Była to niezwykła lekcja historii, która pozwoliła nam lepiej poznać dzieje Polski i miejsca związane z jej najważniejszymi władcami.

            Wycieczka do Krakowa dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Połączenie warsztatów, zwiedzania zabytków oraz odkrywania historii sprawiło, że był to dzień pełen wiedzy, inspiracji i zachęty do dalszego poznawania uroków dawnej stolicy Polski.

            Joanna Irzykowska

          • Trzy dni pełne wrażeń! WROCŁAW

            W dniach 1–3 czerwca uczniowie klas siódmych wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Wrocławia i okolic. Piękna pogoda oraz doskonałe humory sprawiły, że każdy dzień obfitował w nowe przygody i ciekawe doświadczenia.

            Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Ogród Japoński, ZOO, Stadion Tarczyński Arena oraz Muzeum Śląska Wrocław. Spacerowaliśmy ulicami Wrocławia z przewodnikiem, podziwialiśmy Panoramę Racławicką i widoki ze Sky Tower, a także daliśmy się zaskoczyć w Muzeum Iluzji. Na zakończenie odwiedziliśmy bajkowy Zamek Moszna oraz niezwykłą „Fabrykę Robotów”.

            To były trzy dni pełne nauki, integracji, śmiechu i niezapomnianych wspomnień. Z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci!

            Wychowawcy klas VII

          • Podsumowanie konkursów z języka angielskiego w klasach 1-3

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 mieli możliwość uczestniczenia w trzech konkursach promujących język angielski.

            „My beautiful world” to hasło przewodnie konkursu plastycznego, adresowanego do uczniów klas drugich. Zadaniem uczestnika było przygotowanie plakatu przedstawiającego piękno otaczającego świata, widzianego oczami dziecka. Młodzi artyści wykazali się ogromną kreatywnością, tworzącprace upowszechniające ochronę środowiska, różnorodność kultur, przyjaźń oraz wartości ważne dla współczesnego człowieka. Wszystkie plakaty zostały wykonane z dużym zaangażowaniem, zachwycały estetykąoraz bogactwem pomysłów.

             

            W konkursie zwyciężyli:

             

            I miejsce:Rita Piechnik, klasa 2d

            II miejsce:Hanna Klimek, klasa 2c

            III miejsceex aequo:Oliwia Nalepka, klasa 2b 

            Alicja Stokłosa, klasa 2a

            Wyróżnienie: Marcel Rębilas, klasa 2d

             

            Kolejnym szkolnymwydarzeniem był konkurs pod nazwą „English board game challenge”. Uczniowie klas trzecich projektowali gry, tworząc plansze, instrukcje oraz wyzwania językowe. Powstały niezwykle ciekawe i oryginalne projekty, które przyczyniły się do wzbogacenia słownictwa, rozwojuumiejętności komunikacyjnych i analitycznego myślenia. Konkurs dowiódł, że nauka języka angielskiego połączona z kreatywną zabawą, przynosi znakomite efekty.

             

            Oto laureaci konkursu:

             

            I miejsce:Przemysław Kaim, klasa 3b

            II miejsce:Maria Rucińska, klasa 3a

            III miejsce:Anita Zawadzka, klasa 3d

            Wyróżnienie: Oliwia Łabuz, klasa 3a

             

            Wyzwaniem dla młodych talentów okazał się „Konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej”, który został uroczyście zainaugurowany przez panią wicedyrektor Teresę Kowalską-Rydz. Wszyscy uczestnicy znakomicie oddali myśli i emocje zawarte w słowach wierszy. Wykazali się nie tylko doskonałą znajomością prezentowanych utworów literackich, ale także nieszablonowąpomysłowością: barwne stroje, ciekawe rekwizyty, jak również adekwatny do treści wiersza ruch sceniczny. Dzięki zaangażowaniu uczniów konkurs stał się prawdziwym świętem poezji, a także szansą, by połączyć naukę języka angielskiego z wyrazem twórczym.

             

            Zgodnie z duchem rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

             

            I miejsce: Alicja Stokłosa, klasa 2a

            II miejsce:Stanisław Kukla, klasa 1a

            III miejsce: Hanna Klimek, klasa 2c

            Wyróżnienie: Maria Fąfara, klasa 2a

             

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwały panie: Marta Bielewicz,  Małgorzata Ferenc, Karina Grandys, Maria Kokoszka oraz Monika Wyrwa.

            Laureatom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach GRATULUJEMY! Dziękujemy za wysiłek i trud włożony w przygotowania do konkursów. Mamy nadzieję, że udział w tych wydarzeniach był źródłem dobrej zabawy i satysfakcji, ale przede wszystkim okazją do rozwoju różnych umiejętności -od kreatywności plastycznej, przez logiczne myślenie i projektowanie, aż po sztukę wyrażania emocji słowem.

            Dziękujemy Rodzicom za pomoc i motywowanie swoich niezwykle utalentowanych dzieci w realizacji podjętych inicjatyw wspierających naukę języka angielskiego.

            Organizator konkursów
            Patrycja Gaża

             

          • Wycieczka uczniów klas pierwszych do Krakowa

            Kraków, stare i piękne miasto, dawna stolica Polski, zasługuje z pewnością na to, aby ująć wizytę w nim w harmonogramie wycieczek szkolnych. Tak też zadecydowały panie wychowawczynie klas pierwszych i uczniowie tych klas w dniach 2 czerwca (klasy 1b, 1d, 1e) i 3 czerwca (klasy 1a, 1c) odwiedzili stolicę Małopolski. Po przyjeździe do Krakowa spotkaliśmy się z paniami przewodniczkami koło smoka wawelskiego, podzieliliśmy się na grupy i udaliśmy się na Wawel. Po drodze minęliśmy pomnik Dżoka, symbolu psiej wierności, który czekał przez rok na Rondzie Grunwaldzkim na swojego nagle zmarłego pana. Idąc wzdłuż Wisły dotarliśmy na Wawel i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Obejmowało ono katedrę, dziedziniec wewnętrzny, ogrody królewskie i wyjście na dzwon Zygmunta. Udaliśmy się też do Smoczej Jamy, w której było chłodno i jak dzieci stwierdziły „strasznie” zwłaszcza, że wyobraźnia pobudzona wysłuchaniem legendy o smoku prawidłowo zadziałała. Następnie spacerem doszliśmy do Rynku Starego Miasta, gdzie wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i kupiliśmy pamiątki. Następnieodwiedziliśmy oddział Muzeum Narodowego w Sukiennicach, gdzie szczególnie zainteresowały nas obrazy związanego z Wiśniczem geniusza malarstwa historycznego - Jana Matejki. Zrobiliśmy też sobie zdjęcie na pomniku „Adasia” czyli wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Byliśmy o godzinie 13.00 pod XV- wiecznym zegarem na dziedzińcu Collegium Maius i razem ze zgromadzonymi tam licznie turystami obejrzeliśmy „przemarsz” figurek przedstawiających najważniejsze osoby związane z dziejami Akademii Krakowskiej. Pochód ten pojawia się tylko 5 razy dziennie o godzinach nieparzystych. Zwiedzanie krakowskiej Starówki zakończyliśmy przy Barbakanie i tam zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w zoo. Dzieci miały możliwość obserwowania zwierząt w środowisku zbliżonym do ich naturalnego środowiska, robienia sobie z nimi zdjęć oraz karmienia i głaskania zwierząt w małym zoo.

            Wizyta w Krakowie przyniosła różnorodność wrażeń, a dzięki wspaniałym paniom przewodniczkom, którym serdecznie podziękowaliśmy, także mnóstwo nowej wiedzy. Trzeba również dodać, że te panie opowiadały przez cały czas zwiedzania legendy dotyczące różnych punktów na mapie Starego Miasta oraz przygotowały dla dzieci kolorowanki, które wykorzystamy w szkole.

            Marta Bielewicz

          • Dzień Mamy i Taty w Połomiu Dużym

            W naszym oddziale przedszkolnym odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. To szczególne wydarzenie zgromadziło dzieci oraz ich najbliższych, tworząc ciepłą i rodzinną atmosferę.

            Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu Teresa Kowalska-Rydz serdecznie witając wszystkich przybyłych rodziców i dzieci. W swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina, pełna miłości, wsparcia i wzajemnego szacunku. Podziękowała również rodzicom za liczne przybycie i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia.

            Następnie przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność wobec Mam i Tatusiów. Mali artyści włożyli całe serce w swój występ, dostarczając zgromadzonym wielu wzruszeń i powodów do uśmiechu.

            Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki, które były pięknym wyrazem dziecięcej miłości i podziękowania za codzienną troskę, opiekę i wsparcie.

            Po występie pani wicedyrektor w imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu złożyła rodzicom serdeczne życzenia z okazji ich święta, a także wyraziła uznanie dla dzieci za wspaniały występ i wzorowe przygotowanie programu artystycznego. W nagrodę za ich wysiłek i zaangażowanie dzieci otrzymały słodki upominek.

            To było niezwykle wzruszające i pełne radości spotkanie. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech, nagradzając je gromkimi brawami i serdecznymi uśmiechami. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas. Wspomnienia z tego wyjątkowego dnia na długo pozostaną w naszych sercach.

             

            Małgorzata Kaczmarczyk

          • Wycieczka przedszkolaków do Kopalni Soli w Bochni

            W dniu 28 maja dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię prawdziwą windą górniczą, a potem dzieci przesiedliśmy się do podziemnej kolejki, która dowiozła nas w głąb solnych korytarzy. Zwiedzanie miało charakter podróży w czasie, było wzbogacone o elementy multimedialne, a odbywało się w towarzystwie przewodniczki p. Lucyny Nowak, mieszkanki Nowego Wiśnicza. Dzieci spotkały tam dobrego ducha kopalni – Skarbnika. Opowiadał on ciekawe legendy, zapoznał nas z historią wydobycia soli, przybliżył postać świętej Kingi. Po wysłuchaniu recytowanego dla niego przez dzieci wiersza, obdarował wszystkich woreczkami z magiczną solą. Pod koniec wycieczki dzieci miały czas na posiłek, odpoczynek, relaks i zabawy w największej podziemnej Komorze Ważyn. Dużą atrakcją były samodzielne zakupy pamiątek w podziemnym sklepiku. Spotkanie w „Królestwie Skarbnika” było idealnie dostosowane do tempa i możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej kopalni soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem.

            Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

            Mariola Przechrzta

          • Dzień Dziecka w klasach 0-3

            Pierwszy dzień czerwca jest zawsze w naszej szkole dniem szczególnym, bo jakże nie świętować Dnia Dziecka w szkole pełnej wspaniałych dzieci? W tym dniu na naszych milusińskich czekały różne atrakcje. Najpierw były pyszne lody od rady rodziców, a następnie niespodzianki przygotowane przez p. dyrektor Teresę Kowalską-Rydz i wychowawczynie klas. Uczniowie klas drugich obejrzeli przygotowany dla nich film w kinie w Nowym Wiśniczu, dla wszystkich uczniów w dyskotekowym rytmie grał i prowadził zabawy DJ Jakub (w grupach po kilka klas, aby każdy miał miejsce do zabawy). Przyjechali do nas także ze swoimi wychowawczyniamipodopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce z bardzo pięknym i wzruszającym przedstawieniem pt.`: „Pocahontas”. Dzieci siedziały jak zaczarowane, a po spektaklu podziękowały aktorom owacjami na stojąco. Ponadto w klasach wychowawczynie zagospodarowały swoim uczniom czas różnymi zabawami, aby ten dzień pozostał w pamięci dzieci jako miły czas spędzony w szkolnym gronie.

            Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby każdy dzień był miły i pełen niespodzianek jak ten dzisiejszy.

            Marta Bielewicz

          • Dzień Dziecka w Połomiu Dużym

            Z okazji Dnia Dziecka w naszym oddziale przedszkolnym czekało na dzieci wiele atrakcji i wspólnej zabawy. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych chwil spędzonych w gronie koleżanek i kolegów.

            Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu oraz wesołych zabawach przy muzyce, które dostarczyły im mnóstwo pozytywnej energii. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz kiełbasek z grilla, które wszystkim bardzo smakowały.

            Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnego świętowania, integracji oraz beztroskiej zabawy. Radość dzieci i ich uśmiechy były najlepszym dowodem na to, jak wspaniale spędziliśmy ten czas razem.

            Wszystkim Dzieciom życzymy, aby każdy dzień był pełen radości, uśmiechu i spełniania marzeń!

            Małgorzata Kaczmarczyk

          • Sukces kaligraficzny naszych uczennic

            Litera wcale nie jest, jak tuszy niektóry,

            Czymś dowolnym, co nie ma swej architektury,

            Ani uzasadnionym na pierwiastku wiecznym;

            Stara, jak słowo, ona czyni je statecznym.

                                                                                /Cyprian Kamil Norwid „Rzecz o wolności słowa”/

             

            Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, iż trzy  nasze uczennice zostały laureatkami XXV edycji Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O Złote Pióro”.

            44 uczniów z 24 Małopolskich szkół zakwalifikowało się do ścisłego finału konkursu, który miał miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w  Rajbrocie, w dniu 21 maja br.

            Zadanie uczestników drugiego etapu konkursowych zmagań polegało na kaligraficznym zapisie ośmiu wersów wiersza. Ocenie podlegały nie tylko walory estetyczne pracy, umiejętność kształtnego pisania, lecz także czytelność zapisu i jego rozplanowanie.

            W komisji, której przewodniczył mgr Włodzimierz Dominiak – nauczyciel Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, zasiadali graficy i plastycy.

            Przewodniczący komisji podkreślił wysoki poziom umiejętności tegorocznych uczestników oraz ich niezwykły talent kaligraficzny.

            Wyniki tegorocznej edycji konkursu prezentują się następująco:

            Uczniowie klas IV-VI

            Grand Prix: Kamila Karteczka – SP w Nowym Wiśniczu

            I miejsce: Fabian Trojan – SP w Rajbrocie

            II miejsce: Aleksandra Rudek – SP w Nowym Wiśniczu

            III miejsce: Rozalia Zbróg – SP  w Czułowie

            Wyróżnienia:

            Matylda Siadak – SP w Krakowie

            Oliwia Bąk – SP w Swoszowej

             

            Uczniowie klas VII - VIII

            Grand Prix: Maria Szott – SP nr 33 w Krakowie

            I miejsce: Barbara Skowron – SP w Tarnowcu

            II miejsce: Magdalena Trojan – SP w Rajbrocie

            III miejsce: Otylia Racławska – SP nr 134 w Krakowie

            Wyróżnienia:

            Julia Zgłobicka – SP w Nowym Wiśniczu

            Katarzyna Mach – SP w Czułowie

                       

            Laureaci otrzymali pióra marki Parker, bony upominkowe ufundowane przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, nagrody rzeczowe przekazane przez Urząd Marszałkowski w Krakowie, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, firmę „Jura” i Urząd Miasta Bochnia.

            Wójt Gminy Lipnica Murowana obdarował bonami upominkowymi laureatów Grand Prix w obu kategoriach wiekowych.

            Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

                       

            Serdecznie gratulujemy Kamili, Oli i Julii!!!!!!

             

            Monika Wyrwa

          • Wielkie święto muzyki

            Chór Bel Canto reprezentował Szkołę Podstawową im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu w Filharmonii Krakowskiej

            To był wieczór, który zapisze się złotymi zgłoskami na kartach historii naszej szkoły i Nowego Wiśnicza. 30 maja 2026 roku trzydziestoczteroosobowa reprezentacja uczniów z klas 4–7, tworząca chór Bel Canto, dostąpiła niezwykłego zaszczytu. Nasi młodzi artyści stanęli na profesjonalnej scenie Filharmonii Krakowskiej, biorąc udział w uroczystym koncercie galowym z okazji 20-lecia Narodowego Forum Muzyki (NFM) w ramach prestiżowego programu „Śpiewająca Polska”. Dla całej naszej społeczności szkolnej było to jedno z najważniejszych i najbardziej doniosłych wydarzeń artystycznych ostatnich lat.

            Wypełniona po brzegi sala koncertowa zgromadziła znamienitych gości, wybitnych muzyków oraz dumnych rodziców. Gdy nasi uczniowie wyszli na estradę, dało się wyczuć ogromne skupienie. Pod batutą pana Krzysztofa Klimkowskiego chór Bel Canto wykonał tradycyjnyutwór „Krakowiaczek jeden” w opracowaniu na dwa głosy z towarzyszeniem zespołu kameralnego.

            Prawdziwym zwieńczeniem tego magicznego wieczoru był jednak spektakularny finał. Wszystkie połączone chóry regionu małopolskiego wykonały wspólnie dwa niezwykłe utwory skomponowane specjalnie dla programu przez panią dyrektor Izabelę Polakowską - Rybską: wzruszającą „Tęczę” (do słów Marii Konopnickiej) oraz pełen magii „Świat z bajki” (do słów Adriany Ikoniak). Śpiew setek dziecięcych głosów jednocześnie, podsumowujący dwadzieścia lat wspólnego muzykowania w Polsce, wywołał ogromne emocje i przyniósł wszystkim zebranym niesamowite wzruszeni.

            Wydarzenie to udowodniło nam wszystkim, że dzięki wytrwałości i zaangażowaniu nasi uczniowie bezkompromisowo mogą sięgać po najwyższe laury i bez tremy reprezentować szkołę na najważniejszych estradach w kraju.

            Tak spektakularny sukces nie byłby jednak możliwy bez wsparcia u samej góry. W imieniu całego zespołu składam najgłębsze podziękowania Dyrekcji Szkoły – Pani Dyrektor Małgorzacie KorcieMałgorzacie Klimek, za nieustanną przychylność, głęboką wiarę w talent młodzieży oraz logistyczną pomoc w organizacji tego wymagającego wyjazdu który otworzył przed naszymi dziećmi drzwi do świata wielkiej sztuki.

            Wyjątkowe słowa uznania i wdzięczności kieruje do pani Kariny Grandysza pomoc w przygotowaniu inscenizacji ruchowej. To dzięki Pani kreatywności, cennym wskazówkom i zaangażowaniu występ zyskał niesamowitą dynamikę oraz widowiskowy charakter, który tak bardzo zachwycił krakowską widownię.

            Niezwykle ważną rolę w tym sukcesie odegrała także niezawodna kadra opiekuńcza. Składam gorące podziękowania drogim Opiekunom: pani Halinie Skórnóg, pani Marcie Biernat oraz pani Marysi Stabrawie. Dziękujemy za Pań pomoc logistyczną, czujną opiekę nad 34-osobową grupą podczas wyjazdu, a także za ogromne serce, cierpliwość i wsparcie emocjonalne udzielone naszym artystom za kulisami.

            Słowa najgłębszej wdzięczności kieruję do Rodziców naszych utalentowanych chórzystów. Dziękujemy Państwu za bezgraniczne wsparcie na każdym etapie przygotowań, wyrozumiałość i cierpliwość podczas dodatkowych prób oraz pomoc w sprawach organizacyjnych. To Wasza wiara w talenty swoich pociech stała się fundamentem, na którym młodzi artyści zbudowali ten wyjątkowy sukces.

            Galeria zdjęć:
            Zapraszamy całą społeczność szkolną, rodziców oraz sympatyków naszego chóru do obejrzenia pełnej fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia. Zdjęcia dokumentujące przygotowania za kulisami, sam występ na wielkiej scenie oraz radosne chwile po koncercie znajdą Państwo w galerii poniżej. Przeżyjmy te piękne momenty jeszcze raz!

            Krzysztof Klimkowski

          • Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II

            29 maja w Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu odbył się XI Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II pod hasłem „Cud, który trwa...”.

            Uczestnicy prezentowali po dwa utwory. Pierwszy z nich musiał być autorstwa św. Jana Pawła II lub być poświęcony jego osobie, natomiast drugi powinien nawiązywać tematycznie do przyrody, zgodnie z myślą: „W górach bliżej Boga”.

            W konkursie wzięli udział najlepsi recytatorzy reprezentujący swoje szkoły. Uczestnicy wykazali się dużą wrażliwością artystyczną, doskonałym wyczuciem interpretacyjnym oraz wysokim poziomem umiejętności recytatorskich. Jury oceniało również technikę wygłaszania utworów oraz poprawność wymowy.

            Z ogromną radością informujemy, że Kinga Dyndor zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

            Naszą szkołę godnie reprezentowały także Iga Pietras oraz Julia Zgłobicka.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów recytatorskich!

            Kinga Smoleń

          • Poznajemy zawody

            W ramach realizacji zajęć uczniowie klas drugich uczestniczyli w ciekawych zajęciach poza szkołą.

            Dzieci odwiedziły straż pożarną, gdzie miały okazję poznać pracę strażaka oraz zasady bezpieczeństwa. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, jak udzielać pierwszej pomocy i jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

            Uczniowie klasy 2a,b i c odwiedzili także pocztę. Podczas wizyty poznali zasady wysyłania i odbierania listów oraz paczek, a także dowiedzieli się, na czym polega codzienna praca listonosza. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały pracę pracowników poczty i zadawały wiele ciekawych pytań.

            Wycieczki były cenną lekcją praktycznej wiedzy oraz okazją do poznania zawodów ważnych dla funkcjonowania społeczeństwa.

            Wychowawcy klas drugich

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
        • Inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu jest Pani Patrycja Powroziewicz - Wrona, adres e-mail iod@nowywisnicz.pl.
        • 146128788

          e-mail sekretariat@szkolawisnicz.pl

          e-Doręczenia: AE:PL-24413-40143-GDDIG-17
        • ul. Szkolna1
          32-720 Nowy Wiśnicz
          Poland
      • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej