W dniu 25 listopada 2021r. w bibliotece szkolnej odbył się III Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Było to ostatnie wydarzenie związane z Tygodniem z Muminkami.
W otoczeniu pięknych prac plastycznych naszych uczniów odbyła się ta niecodzienna rywalizacja.
O godzinie 8.00 rozpoczęło się odsłuchiwanie nadesłanych nagrań, które zawierały występy zwycięzców eliminacji szkolnych z oddziałów II-III, a o 10.00 z klas IV-VI.
Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 3 uczestników, którzy mieli za zadanie przeczytać wybrany przez siebie fragment jednej z książek o Muminkach, autorstwa Tove Jansson.
Komisja w składzie
Zofia Gołębiowska - Tabaszewska – przewodnicząca
Barbara Wiśniewska – członek
Iwona Łukasik – członek
dokonała wyboru laureatów oraz zadecydowała o przyznaniu nagród.
W kategorii klas II – III:
I miejsce – Gabriela Kruk, SP Nowy Wiśnicz
II miejsce – Nadia Sysło, SP Stary Wiśnicz
III miejsce – Wiktoria Cabała, SP Chronów
Wyróżnienie:
Emilia Panna, SP Kobyle
Mikołaj Kolarz, SP Kobyle
W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Gabriela Czesak, SP Nowy Wiśnicz
I miejsce – Szymon Wójcik, SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Jagoda Dybaś, SP Nowy Wiśnicz
III miejsce – Natalia Bienias, SP Muchówka
Wyróżnienie:
Julita Sikora, SP Kobyle
Wszyscy wymienieni laureaci otrzymali piękne nagrody książkowe, których bohaterami są Muminki.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!!!
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Monika Wyrwa, Maria Kokoszka
