Aktualności

    • Aktualności

          • „Małopolska historia, tradycja i wspólne doświadczenia”, polsko – niemiecka wymiana młodzieży, 18 – 25 kwietnia 2026 r.

             

            Uczniowie będą wspólnie realizować projekt  „Małopolska historia, tradycja i wspólne doświadczenia”. Projekt merytorycznie i finansowo wspiera Polsko  - Niemiecka  Współpraca Młodzieży, a koordynują:

            • ze strony polskiej pani Reanata Seredyńska i pani Jolanta Florka
            • ze strony niemieckiej pani Petra Kreuzer

            18 kwietnia -  w sobotę wieczorem uczniowie, rodzice i nauczycie z naszej szkoły  powitali uczniów i nauczycieli z partnerskiej szkoły w Eschenbach w Bawarii. W niedzielę uczniowie wraz z rodzinami spędzili miło czas na różnych formach aktywności.

            20 kwietnia - w poniedziałek  - uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjno - językowych w szkole. Spotkali się w ratuszu z Burmistrzem Nowego Wiśnicza, panią Małgorzatą Więckowską. Zwiedzanie miasta odbyło się w formie gry miejskiej. Uczniowie w grupach zbierali informacje na temat historii i zabytków Nowego Wiśnicza.  

            21 kwietnia – we wtorek odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu. Uczestnicy projektu pod czujnym okiem pani Bernadetty Błoniarz wykonali fajerkę krakowską, czyli tradycyjną wycinankę ludową w postaci zakładki do książki. Nawiązaliśmy również to tematu wymiany, która odbyła się w październiku ubiegłego roku i upletliśmy bransoletki przyjaźni.

            22 kwietnia – w środę odwiedziliśmy Kraków – partnerskie miasto Norymbergi. Przywitał nas piękny, słoneczny dzień. Poznawaliśmy historię i zobaczyliśmy zabytki miasta: Katedrę, Krypty Królewskie na Wawelu, Dzwon Zygmunta  oraz ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Nie zabrakło również czasu na integrację i pamiątki.

            23 kwietnia - w czwartek udaliśmy się  do Kopalni Soli w Bochni

          • XXII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Lingua et musica

            16 kwietnia 2026 roku odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

            „Lingua et musica” organizowanego przez Szkołę Podstawowąim. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu oraz Miejski Ośrodek Kultury. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w sali widowiskowej MOK, dokąd przybyli uczestnicy z 16 szkół powiatu bocheńskiego – 5 zespołów i 13 solistów. W tym roku wykonawcy prezentowali utwory w języku angielskim.

            Swoją obecnością uświetnili nasz konkurs zaproszeni goście: Burmistrz Nowego Wiśnicza -  pani Małgorzata Więckowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu – pani Małgorzata Korta oraz inicjatorki i organizatorki osiemnastu edycji konkursu – pani Bożena Głąb oraz pani Ewa Grela.

            Jury w składzie: przewodnicząca - pani Agnieszka Vitek - nauczycielka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni, pani Anna Chrzan – nauczycielka języka angielskiego oraz dyrektor szkoły językowej My Lingo, pani Edyta Kaczmarczyk - nauczycielka języka angielskiego w I LO w Bochni oraz pani Anna Dziurdzia – nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Wiśniczu, przyznało następujące nagrody:

             

            W kategorii solista:

            1. miejsce: Oliwia Strąg – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Dąbrówce

            2. miejsce: Kornelia Plebańczyk – Zespół Szkół Gminnych im. Henryka Sienkiewicza w Bogucicach

            3. miejsce: Patrycja Jaworska – Szkoła Podstawowa im. Św Mikołaja w Bytomsku  

            WyróżnienieNatalia Zelek  – Szkoła Podstawowa im. Św. Kingii w Żegocinie

             

            W kategorii zespół:

            1. miejsce: Natalia Lis i Zofia Przyborowska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Mikluszowicach

            2. miejsce: Ada Jaworska i Julia Statek - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Cichawce

            3. miejsce: Maja Fortuna i Aleksandra Osyszko – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana    Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce.

             Nagroda publicznościPatrycja Jaworska – Szkoła Podstawowa im. Św Mikołaja w Bytomsku  

            Fundatorami wspaniałych nagród w tegorocznym konkursie byli Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, Inicjatorki konkursu- pani Bożena Głąb oraz pani Ewa Grela wraz z mężem, pani Anna Chrzan właścicielka Szkoły Językowej My Lingo, Pani Edyta i Krzysztof Kołodziejczykowie – Kompleks Hotelowo- Restauracyjny „Panorama” oraz Restauracja „U Zygmunta”.

            Dziękujemy za życzliwość, wsparcie i wiarę  w młode talenty!

            Rangę konkursu podnosi również fakt, że znajduje się on w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, mamy nadzieję, że udział w konkursie był cennym doświadczeniem i motywacją do dalszego rozwoju umiejętności językowo - muzycznych.

            Dziekujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!


            Joanna Irzykowska
            Karina Grandys
            Małgorzata Ferenc

             

            Po więcej zdjęć, zapraszamy na stronę MOK na facebook’u  https://www.facebook.com/media/set?vanity=MOKNowyWisnicz&set=a.1248736854137811

          • Prima aprilis w klasach 0-3

            Pierwszy kwietnia to tradycyjnie dzień żartów, psikusów oraz śmiechu i radości. Dzieci z klas młodszych w tym roku obchodziły go jako „Piżamowe szaleństwo”. Na korytarzach szkolnych królowały postaci w piżamach i szlafrokach, ale nastrój absolutnie nie był senny! Wszyscy byli uśmiechnięci, skorzy do psot i żartów. Panie wychowawczynie wystąpiły w dresach i wszyscy czuli się wygodnie. Nikt się nie obrażał za żarty, ale pamiętaliśmy, że dobry żart ma być śmieszny dla wszystkich i nie może nikomu sprawić przykrości. Szkoda tylko, że prima aprilis jest tylko raz w roku.

                                                                                                                                  Marta Bielewicz
                                                                                                              zdjęcia: wychowawczynie klas

          • Prima aprilis – Dzień bez plecaka w naszej szkole

            Tegoroczny prima aprilis w naszej szkole upłynął w wyjątkowo kreatywnej i radosnej atmosferze. Z tej okazji  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie mogli przynieść swoje podręczniki i przybory szkolne w dowolny, nietypowy sposób. Obowiązywały jedynie dwie zasady – wszystko musiało być bezpieczne oraz umożliwiało swobodne poruszanie się po szkole.

            Pomysłowość uczestników przerosła nasze oczekiwania – na szkolnych korytarzach pojawiły się niezwykłe „zamienniki” plecaków, a atmosfera była pełna śmiechu i dobrej zabawy. Aby  uczniowie mogli zaprezentować wszystkie swoje pomysły, zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Specjalnie powołane jury wyłoniło trzy najciekawsze pomysły, które zostały nagrodzone. Oceniana była pomysłowość, oryginalność, a także własnoręczne dostosowanie do warunków szkolnych.

            To wydarzenie pokazało, jak wiele kreatywności i pozytywnej energii drzemie w naszych uczniach!

            Kinga Smoleń-Nowak
            Jolanta Florka

          • Wielkanoc w naszym przedszkolu 🐣

            Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu zapanowała radosna i wiosenna atmosfera. Dzieci z zaangażowaniem przygotowywały się do tego wyjątkowego czasu, poznając tradycje związane z Wielkanocą.

            Przedszkolaki samodzielnie siały rzeżuchę oraz owies wielkanocny, które później wykorzystały do wykonania pięknych, świątecznych stroików. Była to doskonała okazja do nauki poprzez działanie oraz rozwijania cierpliwości i troski o rośliny.

            Nie zabrakło również wspólnego malowania jajek, które dostarczyło dzieciom wiele radości i pozwoliło rozwijać kreatywno. Zwieńczeniem przygotowań był uroczysty poczęstunek wielkanocny, podczas którego dzieci mogły wspólnie usiąść przy stole i spróbować potraw.

            Był to czas pełen radości, wspólnoty i świątecznego nastroju, który pozwolił dzieciom lepiej poznać piękne wielkanocne tradycje

            Małgorzata Kaczmarczyk

          • Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu 🌸

            Nasze przedszkolaki radośnie powitały nadchodzącą wiosnę! Dzieci wybrały się na spacer po okolicy, niosąc wspólnie przygotowane, kolorowe kwiaty.

            Podczas przemarszu śpiewaliśmy wiosenne piosenki i z uśmiechem na twarzach żegnaliśmy zimę, witając nową porę roku.

            To był pełen radości i pozytywnej energii dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

            Małgorzata Kaczmarczyk

          • Informacja

            Informujemy, że w Wielki Piątek tj. 3 kwietnia 2026 r. Sekretariat Szkoły będzie nieczynny.

          • Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Kolorów

            20 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował Dzień Kolorów.

            Już tydzień wcześniej przedstawiciele samorządu wylosowali kolory dla poszczególnych klas, które przedstawiały się następująco:
            klasy    IV – niebieski,
                        V – pomarańczowy,
                        VI – czerwony,
                        VII – fioletowy,
                        VIII – zielony.

            Dzięki wiosennym barwom w szkole zapanowała pozytywna energia i uśmiech. Ten dzień był również konkursem na najbardziej zgraną klasę – wygrywała ta, w której największa liczba obecnych uczniów założyła wylosowany kolor.

            Pierwsze miejsce zdobyła klasa IV C, drugie miejsce klasa IV B, a na trzecim miejscu znalazły się dwie klasy: VIII C i VIII B.

            Zwycięskie klasy otrzymały słodkości, które wręczyła pani dyrektor. Samorząd Uczniowski postanowił też nagrodzić słodkim upominkiem najbardziej zaangażowanych w zabawę nauczycieli.

            Nowy sposób na spędzenie pierwszego dnia wiosny cieszył się dużą popularnością.

            Kinga Smoleń-Nowak

          • Konkurs Wielkanocny

            Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu po raz 30 zorganizował Konkurs Wielkanocny. Tematem konkursu była ludowa tradycja tworzenia plastyki obrzędowej – pisanek, palm, gaików, pieczywa obrzędowego itp. Stoisko przygotowane przez naszą szkołę zdobyłoI miejsce, a za poszczególne prace nagrodzeni zostali: Piotr i Michał Dróżdż, Hanna Mężyńska, Aleksander Multan, Seweryn Anioł, Gabriela Chodur, i Kulas Karol. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu do 1 kwietnia 2026 r. i na zdjęciach poniżej.

            Anna Olędzka

          • ♻️ Światowy Dzień Recyklingu w Połomiu Dużym ♻️

            W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu, który był doskonałą okazją do kształtowania postaw proekologicznych wśród dzieci oraz budowania świadomości dbania o środowisko.

            Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, czym jest recykling, jakie są jego etapy oraz jakie materiały można poddawać ponownemu przetwarzaniu. Rozmawialiśmy również o tym, jakie produkty powstają z recyklingu oraz które odpady nie nadają się do ponownego wykorzystania.

            Dzieci poznały także kolory kontenerów do segregacji odpadów i ich przeznaczenie. W części praktycznej samodzielnie segregowały śmieci do odpowiednich kolorowych worków, utrwalając zdobytą wiedzę poprzez działanie.

            Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, która była podsumowaniem zdobytych wiadomości i okazją do kreatywnego wyrażenia troski o naszą planetę.

            Był to dzień pełen nauki, refleksji i dobrej zabawy, który uczy dzieci odpowiedzialności za środowisko naturalne i pokazuje, jak ważne są codzienne, proste działania na rzecz Ziemi.

            Małgorzata Kaczmarczyk 

          • Spotkanie uczniów klas 1-3 z przedstawicielką KRUS-u

            W dniu 24 marca 2026 roku dzieci z klas młodszych uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielką placówki rejonowej KRUS-u w Bochni – p. Małgorzatą Tretko.

            Spotkania odbyły się w trzech grupach wiekowych, aby każde dziecko miało możliwość aktywnego uczestnictwa. Pani Małgorzata Tretko rozmawiała z dziećmi oraz przekazywała im wiedzę na ważne tematy dotyczące zachowania się na wsi, w gospodarstwie rolniczym, gdzie istnieją zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, a zwłaszcza dzieci. Przypomniała, jak należy obchodzić się ze zwierzętami gospodarskimi, jakich zasad przestrzegać, aby nie zarazić się groźnymi chorobami oraz dlaczego należy zachować szczególną ostrożność w styczności z maszynami i narzędziami rolniczymi. W tym roku szczególny nacisk położono na sytuacje i zachowania grożące upadkiem. Taką tematykę propaguje ogłoszony przez KRUS konkurs plastyczny pod hasłem „Wioski bez troski – upadki”, do udziału w którym zachęcała nasza rozmówczyni. Następnie dzieci obejrzały film dydaktyczny podsumowujący poruszane tematy. Na zakończenie każdego spotkania uczestnicy otrzymali kalendarz.

            Dzięki wiedzy zdobytej na tym spotkaniu nasi uczniowie będą z pewnością bezpieczni podczas pobytu na wsi.

            Marta Bielewicz

          • Konkurs „Przyroda ojczysta słowem malowana”

            W dniu 24 marca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu poezji i prozy przyrodniczej „Przyroda ojczysta słowem malowana”. W gronie zwycięzców znalazły się nasze uczennice:

            • Alicja Stokłosa – klasa 2a – I miejsce
            • Michalina Majewska – klasa 3c – II miejsce
            • Helena Lenartowicz – klasa 3d – III miejsce
            • Maria Fąfara – klasa 2a – wyróżnienie

            Jak widać z przedstawionych wyżej wyników nasze dziewczynki zawojowały wszystkie miejsca na podium! Wielkie gratulacje, jesteśmy z Was dumni!

            Marta Bielewicz

          • Konkurs „Małopolska Marzanna”

            W tym roku Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zorganizowało szesnastą już edycję konkursu „Małopolska Marzanna”, w której po raz kolejny wzięli udział nasi uczniowie. Tym razem naszych marzann było 15, ledwo zmieściły się w samochodzie p. Agnieszki Odrzywałek, która osobiście dostarczyła je do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Wszystkie zachwycające pomysłowością wykonania i zrobione wyłącznie z ekologicznych materiałów. W dniu 20 marca odbyła się w wymienionym już skansenie impreza plenerowa „Pożegnanie zimy”, podczas której autorki jednej z naszych marzann otrzymały wyróżnienie. Były to uczennice klasy 3c: Maria Sarachmann, Michalina MajewskaAmelia Kowalczyk. Gratulujemy dziewczynkom pomysłu i wykonania pięknej pracy.

            Wielkie podziękowania należą się p. Agnieszce Odrzywałek, która od kilku lat propaguje ideę tego konkursu, zachęca nasze dzieci do wykonania prac i bierze na siebie trud dostarczenia marzann do Szymbarku.

            Marta Bielewicz

          • Wiosna w małych rękach. Migawki z naszej świetlicy

            Wiosna zawitała do naszej świetlicy nie tylko za oknem, ale przede wszystkim w dziecięcych dłoniach – pełnych pomysłów, kolorów i twórczej energii.

            W ostatnich dniach w naszej świetlicy uczniowie tworzyli przestrzenne kompozycje, które wymagały dokładności oraz skupienia. Powstające prace zachwycały różnorodnością i pomysłowością, a każda z nich stanowiła piękny zwiastun wiosny.

            Działania plastyczne nie tylko rozwijają wyobraźnię i kreatywność, ale również skutecznie wspierają rozwój motoryki małej. Ćwiczą chwyt pęsetkowy, precyzję ruchów oraz koordynację ręka–oko – umiejętności niezwykle ważne w procesie nauki pisania.

            Tego typu aktywności uczą cierpliwości, zaangażowania i dokładności, a jednocześnie pozwalają czerpać radość z własnoręcznie wykonanych prac.

            Stanowią one istotny element wspierania rozwoju manualnego oraz przygotowania dzieci do dalszych etapów edukacyjnych, w szczególności do nauki pisania.

            Wiosna zdecydowanie zawitała do naszej świetlicy – i to w najpiękniejszym wydaniu!Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć, które pokazują twórczą energię dzieci i piękno powstałych prac.

            Agnieszka Bakalarz

          • „Świat wokół mnie”

            20 marca podczas Dnia Otwartego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej „Świat wokół mnie”. Na konkurs organizowany pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministerstwa Edukacji Narodowej napłynęły 174 prace z całej Polski. Uczeń Piotr Dźwigaj z klasy VII otrzymał wyróżnienie w kategorii rysunek. Gratulujemy!

            Anna Olędzka

          • Zdrowy i kolorowy nastrój wiosenny.

            Dnia 23 i 24 marca 2026 r. w naszej szkole zapanował prawdziwie wiosenny nastrój. Uczniowie klas 0–3 wzięli udział w akcji promującej zdrowe odżywianie, przygotowując kolorowe, wiosenne kanapki.Dzieci samodzielnie komponowały zdrowe posiłki, a następnie przy wspólnym stole je spożywały. Była to nie tylko świetna zabawa, ale również cenna lekcja kształtująca dobre nawyki żywieniowe.Celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości uczniów na temat znaczenia zdrowego śniadania dla ich prawidłowego rozwoju oraz energii potrzebnej do codziennej nauki.

            Małgorzata Kowalska-Gruca

          • KOLOROWE I EKOLOGICZNE POWITANIE WIOSNY

            Dnia 20 marca 2026 roku uczniowie klas 0–3, ubrani w wiosenne kolory, obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji każdy z uczestników przygotował własnoręcznie wykonany kwiat z surowców wtórnych, który stał się pięknym symbolem nadchodzącej pory roku oraz posłużył do udekorowania szkoły w wiosenny bukiet z recyklingu.

            Dzień rozpoczęliśmy od wspólnego, radosnego korowodu. W znakomitej atmosferze, z uśmiechami na twarzach, wyruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Podczas wędrówki obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę – pierwsze pąki na drzewach, zieleniące się trawniki oraz kwitnące kwiaty.

            Był to wyjątkowy dzień pełen radości i energii, który wprowadził nas w nową, pełną nadziei i świeżości porę roku. Uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie cieszyli się z nadejścia wiosny, a piękna pogoda dodatkowo podkreśliła uroczysty i radosny charakter tego dnia.

            M. Kowalska-Gruca
            zdjęcia:  wychowawcy klas 0-3

          • Komiksowa przygoda– twórcze warsztaty z pisarzem Zbigniewem Masternakiem

            19 marca 2026 r.  uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach komiksowych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Wiśniczu. Zajęcia poprowadził Zbigniew Masternak – ceniony prozaik, scenarzysta filmowy
            i reportażysta.

            Spotkanie miało bardzo twórczy i inspirujący charakter. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wymyślali własne historie, tworzyli bohaterów oraz nadawali swoim opowieściom niepowtarzalny klimat. Następnie przenosili swoje pomysły na papier, przygotowując autorskie komiksy. Pan Masternak chętnie dzielił się swoim doświadczeniem, udzielał wskazówek i motywował uczniów do rozwijania wyobraźni oraz odwagi w tworzeniu.

            Warsztaty były nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale również cenną lekcją kreatywnego myślenia i pracy twórczej. Uczniowie wrócili z zajęć pełni pomysłów, dumni ze swoich prac i zainspirowani do dalszego rozwijania swoich talentów.

            Agnieszka Piotrowicz

          • Dni otwarte w naszej szkole

            W dniach 10-11 marca w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych  oraz dzieci, które od września rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym. Była to doskonała okazja, aby najmłodsi wraz z opiekunami mogli poznać naszą szkołę, nauczycieli oraz atmosferę panującą w placówce.

             Na gości czekało wiele atrakcji i ciekawych aktywności. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach, warsztatach plastycznych oraz  zabawach ruchowych. Dzięki temu mogły zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w szkole oraz przekonać się jak ciekawie i aktywnie można spędzić tutaj czas. Bardzo pomocni okazali się uczniowie klas trzecich, którzy chętnie pomagali młodszym kolegom w wykonywaniu zadań oraz prac plastycznych. Ich zaangażowanie i życzliwość sprawiły, że najmłodsi czuli się w naszej szkole swobodnie i bezpiecznie.

            Podczas spotkania przyszli uczniowie zwiedzili sale lekcyjne, bibliotekę oraz inne pomieszczenia szkolne. Wyjątkową atrakcją okazał się Magiczny Dywan, który dostarczył dzieciom i ich opiekunom dużo radości. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek.

            Dni Otwarte przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzieci z  niecierpliwością będą czekały na rozpoczęcie swojej edukacyjnej przygody.

             

             

            Kinga Motak

            Małgorzata Wiśniewska-Rogala

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
      • Inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu jest Pani Patrycja Powroziewicz - Wrona, adres e-mail iod@nowywisnicz.pl.
      • 146128788

        e-mail sekretariat@szkolawisnicz.pl

        e-Doręczenia: AE:PL-24413-40143-GDDIG-17
      • ul. Szkolna1
        32-720 Nowy Wiśnicz
        Poland
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej