Uczniowie będą wspólnie realizować projekt „Małopolska historia, tradycja i wspólne doświadczenia”. Projekt merytorycznie i finansowo wspiera Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży, a koordynują:
- ze strony polskiej pani Reanata Seredyńska i pani Jolanta Florka
- ze strony niemieckiej pani Petra Kreuzer
18 kwietnia - w sobotę wieczorem uczniowie, rodzice i nauczycie z naszej szkoły powitali uczniów i nauczycieli z partnerskiej szkoły w Eschenbach w Bawarii. W niedzielę uczniowie wraz z rodzinami spędzili miło czas na różnych formach aktywności.
20 kwietnia - w poniedziałek - uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjno - językowych w szkole. Spotkali się w ratuszu z Burmistrzem Nowego Wiśnicza, panią Małgorzatą Więckowską. Zwiedzanie miasta odbyło się w formie gry miejskiej. Uczniowie w grupach zbierali informacje na temat historii i zabytków Nowego Wiśnicza.
21 kwietnia – we wtorek odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu. Uczestnicy projektu pod czujnym okiem pani Bernadetty Błoniarz wykonali fajerkę krakowską, czyli tradycyjną wycinankę ludową w postaci zakładki do książki. Nawiązaliśmy również to tematu wymiany, która odbyła się w październiku ubiegłego roku i upletliśmy bransoletki przyjaźni.
22 kwietnia – w środę odwiedziliśmy Kraków – partnerskie miasto Norymbergi. Przywitał nas piękny, słoneczny dzień. Poznawaliśmy historię i zobaczyliśmy zabytki miasta: Katedrę, Krypty Królewskie na Wawelu, Dzwon Zygmunta oraz ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Nie zabrakło również czasu na integrację i pamiątki.
23 kwietnia - w czwartek udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni
