Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – etap gminny
W środę, 18 marca 2026 roku, odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ten od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ma na celu poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zasad bezpieczeństwa, pierwszej pomocy oraz funkcjonowania służb ratowniczych.
Uczestnicy musieli wykazać się znajomością m.in. przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia, wiedzy o sprzęcie gaśniczym, a także historii i działalności straży pożarnej. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo – najpierw uczniowie rozwiązywali test pisemny, a najlepsi z nich przechodzili do części ustnej, wymagającej nie tylko wiedzy, ale również umiejętności jej szybkiego i precyzyjnego przekazania.
Szkołę Podstawową im. Stanisława Lubomirskiego reprezentowali: Mateusz Papuga (kl. 7C), Jakub Mucha (kl. 8B) oraz Borys Trzeciak (kl. 8B). Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się Borys Trzeciak oraz Jakub Mucha, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z wymagającymi pytaniami komisji.
Po emocjonującej rywalizacji Jakub Mucha zdobył wysokie, drugie miejsce na etapie gminnym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, zaangażowania i szerokiej wiedzy. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły oraz trud włożony w przygotowania. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych wyzwaniach!
Karolina Cierniak-Zuzia
Agnieszka Bakalarz
