Aktualności
15 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II
W czwartek 2 kwietnia mija 15 lat od śmierci Jana Pawła II. Kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował, by w ten dzień o godz. 21.37 zjednoczyć się na modlitwie i zapalić w domach świece.
REGULAMIN NAUKI ZDALNEJ DLA UCZNIA
REGULAMIN NAUKI ZDALNEJ
dla ucznia (do wiadomości rodzica/opiekuna prawnego)
w Szkole Podstawowej im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
§ 1
Postanowienia ogólne
- Niniejszy Regulamin określa zasady wykonywania pracy zdalnej oraz związane z tym prawa i obowiązki uczniów w Szkole Podstawowej im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
- Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
- Nauce zdalnej – należy przez to rozumieć pracę ucznia wykonywaną przez czas oznaczony poza budynkiem szkoły w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, jeżeli uczenie się poza takim miejscem jest możliwe,
- Uczniu – należy przez to rozumieć ucznia, który czasowo pracuje w domu, korzystając z urządzeń multimedialnych, przy wsparciu online nauczycieli,
- Szkole – należy przez to rozumieć zespół nauczycieli uczących danego ucznia
§ 2
Warunki dopuszczalności nauki zdalnej
- Uczeń jest zobowiązany do uczenia się zdalnie w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 po otrzymaniu od nauczycieli drogą elektroniczną lekcji, zadań i ćwiczeń do realizacji w domu, umieszczonych na stronie szkoły: szkolawisnicz.pl, za pomocą poczty elektronicznej, portali społecznościowych, platform edukacyjnych i innych form wykorzystywanych do tej pory przez nauczycieli w pracy z uczniami i ustalonymi z poszczególnymi zespołami klasowymi.
§ 3
Prawa i obowiązki szkoły
- Szkoła zobowiązuje się do przekazywania uczniowi zadań do wykonania, udzielania informacji merytorycznych oraz organizowania procesu pracy w sposób umożliwiający uczniowi uczenie się zdalnie.
- Szkoła ma prawo kontrolować zdalne uczenie się i systematyczne przesyłanie materiałów zwrotnych.
- Szkoła zapewnia uczniowi wsparcie w organizacji nauki, pomocy w rozwiązywaniu problemów i trudności związanych z realizacją zadań.
- Realizacja kształcenia na odległość ma uwzględniać:
- równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
- zróżnicowanie zajęć w każdym dniu
- możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia
- zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, w tym dotyczące czasu korzystania z tych urządzeń (komputer, telewizor, telefon)
- dostępność urządzeń w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną
- łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia
- ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.
- Zajęcia w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej ( w tym korekcyjno – kompensacyjne, dydaktyczno – wyrównawcze, rewalidacyjne, logopedyczne, indywidualne godziny zajęć w ramach IPET) są również prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- Wychowawcy klas w ramach realizacji obowiązków wychowawców i zajęć z wychowawcą utrzymują kontakt ze swoimi wychowankami i ich rodzicami, przyjmują od nich uwagi odnośnie realizacji pracy szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość i przekazują je do dyrekcji szkoły.
- Pedagog szkolny pełni dyżury w celu udzielania wsparcia uczniom, rodzicom, wychowawcom, nauczycielom w godzinach jego ustalonych dyżurów w bieżącym roku szkolnym. Kontakt z pedagogiem szkolnym może odbywać się elektronicznie (poprzez pocztę elektroniczną: seredynskarenata@gmail.com)
- Kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość może odbywać się za pomocą przesyłania materiałów z wykorzystaniem:
- strony internetowej szkoły: szkolawisnicz.pl, na której nauczyciele zamieszczają materiały do pracy dla uczniów
- poczty elektronicznej
- portali społecznościowych
- innych form wykorzystywanych do tej pory przez nauczycieli w pracy z uczniami i ustalonymi z poszczególnymi zespołami klasowymi.
- Kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość może odbywać się z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów telewizyjnych i radiowych.
- W przypadku uczniów, którzy ze względu na warunki rodzinne, sprzętowe, dostęp do Internetu, nie mają możliwości korzystania z metod i technik kształcenia na odległość proponowanych przez szkołę, wychowawca wspólnie z uczniem i rodzicami/opiekunami prawnymi ustali sposób przekazywania materiałów, wskazówek do samodzielnej pracy z poszczególnych przedmiotów i przekaże informację do dyrekcji szkoły w celu ustalenia sposobu postępowania.
- Dla powyższych uczniów przewiduje się przygotowanie materiałów przez poszczególnych nauczycieli w wersji papierowej i przekazanie ich uczniom (np. przez odbiór osobisty rodziców). W takim przypadku nauczyciel przygotuje materiały dla ucznia na dłuższy czas.
§ 4
Prawa i obowiązki ucznia
- Uczeń uczy się zdalnie. Uczeń jest zobowiązany do kontaktu ze szkołą drogą elektroniczną, odbierania i przesyłania zadań.
- Podstawową formą kontaktu między uczniami, wychowawcami, nauczycielami poszczególnych przedmiotów, rodzicami są: poczta elektroniczna nauczycieli i uczniów (bądź rodziców) oraz telefony.
- W przypadku uczniów, którzy ze względu na warunki rodzinne, sprzętowe, dostęp do Internetu nie mają możliwości korzystania z metod i technik kształcenia na odległość proponowanych przez szkołę, wychowawca wspólnie z uczniem i rodzicami/opiekunami prawnymi ustali sposób przekazywania materiałów, wskazówek do samodzielnej pracy z poszczególnych przedmiotów i przekaże informację do dyrekcji szkoły w celu ustalenia sposobu postępowania.
- Dla tych uczniów przewiduje się przygotowanie materiałów przez poszczególnych nauczycieli w wersji papierowej i przekazanie ich uczniom (np. przez odbiór osobisty rodziców po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym)). W takim przypadku nauczyciel przygotuje materiały dla ucznia na dłuższy czas.
- Zasady oceniania osiągnięć uczniów podczas realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Ocenie mogą podlegać:
- prace, ćwiczenia projektowe, rysunkowe, prezentacje i inne samodzielnie opracowane przez uczniów na podstawie wskazówek nauczycieli, przekazywanych elektronicznie lub w inny sposób ustalony z nauczycielem
- testy, sprawdziany zrealizowane z wykorzystaniem ogólnie dostępnych platform przewidzianych do tego celu
- efekty rozmów z uczniami podczas dyżurów z wykorzystaniem technik online, czatów, itp.
- W przypadku uczniów, którzy ze względu na warunki rodzinne, sprzętowe, dostęp do Internetu, nie mają możliwości korzystania z metod i technik kształcenia na odległość proponowanych przez szkołę, ocenianie odbywać się będzie na podstawie prac, projektów, ćwiczeń itp. wykonanych przez ucznia i dostarczanych do szkoły (osobiście przez rodziców, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).
- Ocenianie zajęć wychowania fizycznego może obejmować ocenę przygotowanych przez ucznia opracowań dotyczących zdrowego trybu życia, wpływu sportu na zdrowie człowieka bądź innych związanych z teorią sportu.
- Nauczyciel przedmiotu informuje ucznia o otrzymanej ocenie bezpośrednio i na bieżąco.
- Wychowawcy klas informują rodziców/prawnych opiekunów o wszystkich ocenach cząstkowych ucznia drogą elektroniczną, telefoniczną raz w tygodniu.
- Uczniowie mogą poprawiać oceny zgodnie z przedmiotowym systemem oceniania.
- W mocy pozostają zapisy Statutu Szkoły dotyczące:
- warunków i trybu uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych,
- egzaminów klasyfikacyjnych
- egzaminów poprawkowych
- trybu postępowania w przypadku zastrzeżeń do rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych lub rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania.
- Ewentualne zmiany w tym zakresie, w szczególności dotyczące formy poprawy lub egzaminu, terminów będą podawane w terminie późniejszym w zależności od dalszych decyzji Ministra Edukacji Narodowej odnośnie kontynuowania, bądź nie, realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- W ocenianiu zachowania brane pod uwagę będzie zaangażowanie uczniów w realizację obowiązków wynikających z kształcenia na odległość, z uwzględnieniem jego możliwości indywidualnych (wiek uczniów), w tym warunków rodzinnych, sprzętowych itp.
- Uczeń ma prawo do wsparcia ze strony szkoły. Uczeń niezwłocznie zgłasza nauczycielowi wszelkie problemy związane z danym przedmiotem.
- Uczeń wraz z rodzicami zobowiązuje się zorganizować stanowisko do nauki zdalnej w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
- Uczeń nie upublicznia materiałów wypracowanych i przesłanych mu przez nauczycieli.
- Materiały otrzymywane od nauczycieli pozostają tylko do użytku szkolnego i nie podlegają dalszemu przesyłaniu.
§5
Postanowienia końcowe
- Nauka zdalna jest prowadzona przez czas określony w zarządzeniu dyrektora szkoły. Szkoła może dowolnie kształtować okres wykonywania nauki zdalnej, uwzględniając stopień zagrożenia rozprzestrzenianiem się COVID-19 na danym obszarze.
- Przed przystąpieniem do wykonywania nauki zdalnej uczeń i jego rodzice zapoznają się z treścią niniejszego Regulaminu. Rodzice potwierdzają oświadczeniem w formie SMS lub e-mail do wychowawcy klasy o treści:
Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu zdalnego nauczania i przyjmuję do realizacji.
podpis rodzica, podpis ucznia
Jak wspierać i motywować dzieci do nauki w nauczaniu zdalnym.
Szanowni Rodzice, to zrozumiałe, że uczymy się tej formy pracy, tak dla Was jak i dla nas oraz dzieci nowej i jeszcze nieoswojonej. Dlatego też ważne jest, abyśmy się nawzajem wspierali i podjęli takie działania, które przyniosą najlepsze efekty.
Zapewnijmy dzieciom poczucie bezpieczeństwa. W świecie, w którym panuje niezwykły natłok informacji, nawet dorosłemu trudno je zweryfikować i oddzielić te najważniejsze. Dlatego tak ważne jest, abyśmy ograniczyli potęgowanie lęku i niepewności u dzieci, zapewnili im ograniczony dostęp do informacji, które wywołują lęk. Rozmawiajmy z dziećmi, oswajajmy nową sytuację i zadbajmy o to, aby dzieci widziały nasze opanowanie. Bądźmy wsparciem i nie bagatelizujmy tego, że dzieci mogą mieć nadmierne obawy, nie lekceważmy ich pytań, dociekliwości. Wykażmy się większą niż dotychczas troską, aby odczuły, że są bezpieczne.
Zorganizujmy dobrze dzień. To co pomaga zmobilizować się do pracy, to przede wszystkim dobra organizacja czasu. Przed przystąpieniem do nauki dobrze jest przygotować sobie wszystkie niezbędne książki i pomoce, tak, aby później niepotrzebnie się nie rozpraszać. Odrabianie lekcji warto zacząć od najtrudniejszego zadania, kiedy umysł jest wypoczęty. Należy pomyśleć, aby podzielić naukę na krótsze partie i robić przerwy ( szczególnie w przypadku młodszych dzieci).
Bardzo ważna jest systematyczność. Tutaj duża rola należy do rodziców, którzy powinni być „ stróżami” systematyczności. Kiedy dziecko rozłoży naukę na mniejsze części i będzie robić to systematycznie szybko zauważy, że przynosi to efekty i nie wymaga ogromnego wysiłku.
Zadbajmy o komfort nauki, ciszę i dobre okoliczności do koncentracji.
Doceniajmy starania i chwalmy. Duży wpływ na motywację ma pozytywna ocena, każdy lubi, gdy jego wysiłki są zauważone i docenione. Nic tak nie uskrzydla jak pochwała i uznanie. Pamiętajmy więc, aby dostrzegać drobne nawet postępy i stawiać dziecku wymagania adekwatne do jego możliwości.
Bądźmy blisko, wspierajmy, ale nie wyręczajmy. Pamiętajmy, że nawet najlepsze metody mogą zawieść, jeśli sami nie będziemy dawali dziecku przykładu własnym postępowaniem. Choć wiele dzieci zajmuje postawę buntowniczą , tak naprawdę liczą się ze zdaniem swoich rodziców i chcą ich zadowolić. Jeżeli więc rodzice mówią i pokazują, że nauka jest ważna, to dzieci również będą takiego zdania. Jeżeli natomiast wyrażają się lekceważąco o szkole i nauczycielach, to nie powinno dziwić, że zachowanie dzieci jest opozycyjne wobec obowiązków szkolnych.
Szczególnie w tym czasie zadbajmy o to, co dziecko robi w Sieci, z kim się komunikuje. Bądźmy czujni, ponieważ teraz dzieci mają większy dostęp do Internetu.
Dziękujemy Państwu za współpracę.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. St. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
KOMUNIKAT
Szanowni Państwo, w związku z występowaniem coraz liczniejszych
przypadków koronawirusa, mając na uwadze bezpieczeństwo
Państwa i pracowników szkoła jest zamknięta do odwołania.
W PILNYCH SPRAWACH PROSIMY O KONTAKT:
Telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz: 7:00 – 15:00
tel. 14 61 287 88
602 183 630, 508 299 549
elektroniczny:
Rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych
odbywa się tylko drogą mailową.
INFORMACJA
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
zostają zawieszone do 25 marca 2020r. (środa).
Jednocześnie, mając na uwadze bezpieczeństwo, pracowników szkoły, Pańtawa - podręczniki uczniów edukacji wczesnoszkolnej można odebrać
do środy tj. 18.03.2020 r. ,
zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkole
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
zostają zawieszone do 26 czerwca 2020r.
Decyzja ta, wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Nauczyciele omówili sposób kontaktu z uczniami, będą przygotowywać zagadnienia i zadania do samodzielnej pracy uczniów w domu. Uczniowie są zobowiązani do opracowania tych materiałów i przesłania nauczycielom drogą elektroniczną. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by zachęcali dzieci do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Nauczyciele będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy.
Jednocześnie, mając na uwadze bezpieczeństwo, należy unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Profilaktyka zdrowotna w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa
W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa należy:
- przestrzegać podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania (zasłaniać nos i usta łokciem, a nie dłonią);
- nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
- nie wyjeżdżać do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
- w przypadku powrotu z terenów występowania koronawirusa i objawów grypopodobnych bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną;
- w przypadku kontaktu z osobą z terenów występowania koronawirusa pozostawić członka rodziny na okres 2 tygodni w domu.
- w przypadku braku kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
- sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
W przypadku dodatkowych wątpliwości dzwonić na:
infolinię Ministerstwa Zdrowia, tel. 800 190 590
lub do SANEPIDu w Tarnowie, tel. 602 430 042, 666 035 666T
Telefony czynne całą dobę
Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej dla uczniów klas 1-3
W dniu 25 lutego 2020 r. odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej dla uczniów klas 1 - 3, rozpoczęty uroczyście o godz. 8.00 w bibliotece szkolnej przez panią dyrektor - mgr Teresę Kowalską - Rydz. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów.
Występy uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: mgr Dorota Stus, mgr Karina Grandys. Rozdanie nagród i dyplomów nastąpiło 28 lutego 2020 roku.
Laureaci konkursu:- w kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Antonina Wzorek (1a)
II miejsce: Magdalena Adamczyk (1b)
III miejsce: Kalina Trojan (1a)
- w kategorii klas drugich:
I miejsce: Jagoda Dybaś (2a)
II miejsce: Maja Obrał (2a)
III miejsce: Julia Zgłobicka (2c)
- w kategorii klas trzecich:
I miejsce: Marcelina Gicala (3d)
II miejsce: Malwina Guzik (3c)
III miejsce: Aleksandra Bukowiec (3d)
WYRÓŻNIENIE: Magdalena Lemańska (3d)
Wśród utworów, które wykonywały dzieci były m.in. : Don't worry, be happy (Bobby McFerrin), You are my sunshine (Alan O'Bryant), Hallelujah (Leonard Cohen), Roar (Katy Perry), Superhero (Viki Gabor), Dance Monkey (Tones and I).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy występu, a laureatom wybitnych umiejętności językowych i muzyczno-wokalnych.
Dziękujemy p. Patrycji Gaży za pomysł konkursu, jego przygotowanie oraz zakup i sponsorowanie połowy kosztów nagród (drugą połowę zasponsorowała dyrekcja „małej szkoły” ze środków pozyskanych m.in. z loterii fantowej i kiermaszu świątecznego).
Marta Bielewicz
12- w kategorii klas pierwszych:
“Młodzież zapobiega pożarom”
27 lutego odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.Turniej przeprowadzony został wśród uczniów szkół z terenu gminy Nowy Wiśnicz w dwóch kategoriach wiekowych:
-
I grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy I-VI (10-13 lat),
-
II grupa – uczniowie szkól podstawowych klasy VII –VIII (14-16 lat).
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie:
Marcin Krawczyk- kl IVB
Tomasz Bębenek - kl IVB
Mateusz Salwa - kl VIII A
Maciej Janiczek- kl VIIIA
Jakub Gawąd - kl VIIA
Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z zakresu pożarnictwa m.in.: tradycji i historii straży pożarnych, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, prowadzenia akcji ratowniczych, sprzętu ratowniczo – gaśniczego, zabezpieczeń przeciwpożarowych, zasad ewakuacji ludzi, zasad udzielania pierwszej pomocy.
W Eliminacjach gminnych Mateusz Salwa zajął zaszczytne II miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Agnieszka Bakalarz
-
Informacja o zapisach dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu informuje, że w dniach 2-20 marca br. można zapisywać dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych . Karty zapisu dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły www.spnowywisnicz.edupage.org w zakładce dokumenty/dla rodzica. Dnia 5 marca 2020r. zapraszamy na Dzień Otwarty dla kandydatów do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w godz. 8.00- 12.00.
W tym samym terminie będą odbywały się zapisy do oddziałów przedszkolnych w Szkole Filialnej w Połomiu Dużym /również dla dzieci 3,4 –letnich/.
Nasi laureaci I Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach…”- czyli fantastyka w wierszach polskich poetów
W dniu 25 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Muchówce odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski „Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach…”- czyli fantastyka w wierszach polskich poetów. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów, pośród których są laureaci konkursu:
- w kategorii oddziałów przedszkolnych:
- Iga Pietras - kl.0 a – II miejsce
- Aleksandra Rudek - kl.0 a – II miejsce
(dwa drugie miejsca, gdyż trzeciego nie przyznano)
- w kategorii klas drugich:
- Julia Zgłobicka- kl.2 c – II miejsce - w kategorii klas trzecich:
- Grzegorz Mikulski - kl.3 b – III miejsce
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a laureaci miejsc zostali nagrodzeni książkami. Gratulujemy!
Marta Bielewicz
10- w kategorii oddziałów przedszkolnych:
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Sing a Song"
Dnia 24 lutego 2020 roku dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Sing a Song", który odbył się w Szkole Podstawowej w Rajbrocie. Reprezentowali nas następujący uczniowie, wyłonieni w eliminacjach szkolnych:
Natalia Bereta i Natan Pietras z klasy IVa, Anna Grześkiewicz z Vc, Martyna Stochel i Gabriela Rudek z VIb, Patrycja Dudek i Anna Brzegowa z VIc, Oliwia Zagórska z VIIc oraz Aniela Oświęcimka z VIIb.
Ogółem w konkursie w Rajbrocie uczestniczyło 22 wykonawców z takich miejscowości jak: Iwkowa, Wojakowa, Dobrociesz, Iwkowa Nagórze, Rajbrot, Nowy Wiśnicz i Bochnia, jednak to nasi uczniowie okazali się najlepsi zajmując wszystkie miejsca na podium:
I miejsce zdobyła Aniela Oświęcimka, która znakomicie zaśpiewała piosenkę Lady Gagi - "Always Remember Us This Way".
II miejsce zajęła Martyna Stochel z piosenką Alana Walkera -" Alone", a III miejsce uzyskał jeden z najmłodszych uczestników konkursu - Natan Pietras wykonujący wymowny przebój grupy The Cranberries "Zombie".
Dodam, że jury oceniało wykonawców zarówno według kryteriów językowych, takich jak: poziom słownictwa, wymowa, poprawność gramatyczna oraz muzycznych - dobór repertuaru, interpretacja utworu, choreografia, dykcja i ogólny wyraz artystyczny.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych i językowych.
Dorota Klimek
13
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie literackim
Regulamin Gminnego Konkursu Literackiego
„Kartka z pamiętnika przodka”
Szkolne eliminacje do I Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach…”- czyli fantastyka w wierszach polskich poetów
Dnia 19 lutego 2020 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski „Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach…”- czyli fantastyka w wierszach polskich poetów zorganizowany przez panią Małgorzatę Łukasik i panią Małgorzatę Kowalską-Grucę.
Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności językowych, rozbudzanie fantazji, wyobraźni poprzez ciekawą prezentację utworów poetyckich oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich.
W konkursie wzięło udział 29 uczestników z oddziałów przedszkolnych i klas I-III SP wyłonionych w eliminacjach klasowych. Uczniowie oceniani byli za:
- dobór repertuaru odpowiedni do możliwości uczestnika,
- oryginalność i interpretację utworu,
- dykcję, poprawność wymowy,
- ogólny wyraz artystyczny.
Uczniowie wspaniale zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Komisja w składzie: pani Barbara Wiśniewska, pani Monika Wyrwa i pani Kinga Motak stanęła przed niełatwym zadaniem i wyłoniła następujących laureatów:
- w kategorii oddziałów przedszkolnych:
I miejsce – Iga Pietras,
II miejsce – Aleksandra Rudek,
III miejsce - Wanda Nowak , Dominika Warzyńska,
- w kategorii klas pierwszych:
I miejsce – Anna Hełmecka,
II miejsce – Gabriela Kruk,
III miejsce - Magdalena Adamczyk,
- w kategorii klas drugich:
I miejsce – Jagoda Dybaś,
II miejsce – Julia Zgłobicka,
III miejsce - Karolina Grudzińska,
- w kategorii klas trzecich:
I miejsce – Grzegorz Mikulski,
II miejsce – Robert Obrał,
III miejsce – Emilia Anioł.
Laureaci I i II miejsca z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować naszą szkołę w I Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 25 lutego 2020 r . w Szkole Podstawowej w Muchówce.
Gratulujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu.
Małgorzata Kowalska-Gruca
Walentynki w klasach młodszych
Jak powszechnie wiadomo w dniu św. Walentego wszystkie ukryte sympatie się ujawniają (albo dają tylko o sobie znać pozostawiając pole do domysłów), a te już ujawnione potwierdzają stałość uczucia. W naszej szkole już od 11 lutego na korytarzach były wystawione skrzynki walentynkowe, a biblioteka szkolna prowadziła sprzedaż okolicznościowych kartek dla chętnych uczniów (dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup książek dla najmłodszych). Akcja ta, prowadzona od kilku lat pozwala wzmacniać dobre relacje między uczniami, wspiera okazywanie wyrazów sympatii, stwarza okazję do zacieśniania więzów koleżeńskich między dziećmi. Skrzynki szybko się zapełniały i w przeddzień Walentynek panie: Kinga Motak i Agnieszka Bakalarz miały mnóstwo pracy z sortowaniem poczty. W piątek 14 lutego poczta została doręczona przez panią listonosz do poszczególnych klas.
Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Rojek – pracownikowi UP w Nowym Wiśniczu za doręczenie poczty walentynkowej do klas.
W ramach promowania dobrych relacji między uczniami w szkole, powiązanych ściśle z obchodami Walentynek, odbył się także plebiscyt na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę i Najsympatyczniejszego Chłopca w każdej klasie. Wyniki plebiscytu zostały ogłoszone w przerwie zabawy karnawałowej w dniu 13 lutego, a przedstawiały się następująco:
Najsympatyczniejsza Najsympatyczniejszy
Dziewczynka ChłopiecIa Magdalena Uznańska Aleksander Multan
Ib Kinga Piotrowska Wojciech Karteczka
Ic Hanna Kokoszka, Gabriela Kruk Dominik Kapała
IIa Maja Obrał Witold Wzorek
IIb Joanna Gaworczyk Kamil Skalski
IIc Julia Zgłobicka Sebastian Surma
IId Olga Ruśnica Kacper Zarabski, Karol Kmiecik
IIIa Patrycja Mochel Igor Włosiński
IIIb Wiktoria Rydz, Oliwia Bienias Artur Banaś
IIIc Emilia Anioł Dawid Kolarz
IIId Alicja Karteczka Krzysztof Kędra
Laureatom plebiscytu (niektórzy byli nimi kolejny raz) serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy, aby zawsze byli tak lubiani.
Serdeczne podziękowania dla p. Kingi Motak i p. Agnieszki Bakalarz za pomysł i zorganizowanie obydwu wydarzeń, a wychowawcom za pomoc w przeprowadzenie plebiscytu (głosowania w klasach).
W czasie zabawy karnawałowej oraz przez cały następny tydzień w naszej szkole prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie małej Marysi Miąsko – wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Marta Bielewicz
14
I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
„Z PROCENTAMI ZA PAN BRAT”
dla uczniów klas VIII szkół podstawowych
25.02.2020 r. (wtorek) - etap szkolny
ORGANIZATOR KONKURSU:
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, 32-722 Królówka 444, tel./fax: 014/ 6129490
Osoby odpowiedzialne: Elżbieta Wołek i Agnieszka Karasińska.
PATRONAT HONOROWY:
Starosta Bocheński – Adam Korta
Burmistrz Gminy Nowy Wiśnicz – Małgorzata Więckowska.
SPONSOR KONKURSU:
Fundacja mBanku
CELE KONKURSU:
- Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów.
- Wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.
- Wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach.
- Doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów.
- Umożliwienie uczniom i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy.
- Wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie.
- Integrowanie środowisk edukacyjnych powiatu bocheńskiego.
25.02.2020 r. (wtorek) - etap szkolny.
25.03.2020 r. (środa) godzina 900 - etap powiatowy.
Bal karnawałowy 2020’
W dniu 13 lutego uczniowie klas I-III przyszli do szkoły przebrani za różne bajkowe postaci, gdyż był to dzień balu karnawałowego. Od rana po szkole krążyli różni przebierańcy: księżniczki, czarownice, kowboje, batmani itp.
Po uroczystym otwarciu balu przez p. dyrektor Bożenę Głąb, część uczniów rozpoczęła zabawę, a część udała się do biblioteki na projekcję filmu pt.: „Zakochany kundel”. Zabawa odbywała się w trzech turach, aby wszystkie dzieci miały odpowiednią ilość miejsca do tańca i zabaw przy muzyce, które wspaniale prowadził nasz DJ – Jakub Adamczyk. W przerwie między atrakcjami dzieci przechodziły do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Tegoroczny bal wszyscy uczestnicy uważają za bardzo udany.
W przewie balu odbyło się także rozstrzygnięcie plebiscytu na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę i Najsympatyczniejszego Chłopca z każdej klasy i wręczenie dyplomów laureatom plebiscytu (szczegóły w osobnym artykule).
Marta Bielewicz
30
Bale, bale w karnawale
Karnawał to czas balów , maskarad i zabaw. W taki właśnie sposób dzieci z oddziałów przedszkolnych w dniu 12.02.2020 r. świętowały karnawał. Przy wspaniałej dyskotekowej muzyce i pod kierunkiem Jakuba Adamczyka dzieci bawiły się wspaniale. Królewny, księżniczki, wróżki, czarownice, żołnierze, policjanci, spidermani, uczestniczyli w zabawach, konkursach i tańcach. Rodzice zatroszczyli się o poczęstunek dla swoich dzieci, a wychowawcy o świetną zabawę.
Ewa Mazanek
14
Archiwum Aktualności