W Dniu Dziecka, po długim, prawie całorocznym oczekiwaniu uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami wyruszyli ok. godz. 4:00 w nocy do stolicy Polski. Opiekę pełniły panie: Małgorzata Korta , Renata Seredyńska, Marta Biernat, Beata Wojtoń.
Celem wycieczki było poznawanie kraju, zapoznanie z zabytkami Warszawy, kształcenie zainteresowań historią, poznanie piękna stolicy Polski, integracja podczas wspólnego spędzania czasu.
Uczniowie wraz z opiekunami aktywnie spędzili czas na wyjeździe, mieli okazję zwiedzić Warszawę i zobaczyć ją w towarzystwie przemiłego pana przewodnika, uzbrojonego w bogatą wiedzą o stolicy kraju i chętnego by się nią podzielić z nami . Pogoda dopisała, więc nie było problemu, żeby zrealizować bardzo bogaty program, (wystarczyło czasu nawet na dobre lody na tzw. Starówce.) W stolicy podziwialiśmy:
Stare i Nowe Miasto – m.in. Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski - z zewnątrz, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, ul. Długą, Grób Nieznanego Żołnierza (akurat odbywała się zmiana warty), Ogród Saski, Pałac Kultury, gdzie wyjechaliśmy na XXX piętro i naszym oczom ukazała się panorama Warszawy. Spacerując ulicami miasta, zwróciliśmy też uwagę na Pałac Prezydencki, Barbakan z murami miejskimi i Pomnikiem Małego Powstańca, budynek Sądu Najwyższego. Widzieliśmy pomnik Warszawskiej Syrenki .W czasie przejazdu autokarem widzieliśmy inne zakątki Warszawy. Dotarliśmy też na Stadion Narodowy - na taras widokowy, z którego mogliśmy podziwiać całą panoramę stadionu. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzenia. Spacerowaliśmy w pięknym Parku Łazienkowskim. Ponadto mieliśmy okazję być w Sejmie – zwiedziliśmy jego wnętrza. Niezwykle ciekawym doświadczeniem, były odwiedziny Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy przebywać w strefie z eksponatami ze świata matematyki, przyrody, robotyki czy fizyki. Każdy z nas mógł bawić się i eksperymentować, dostarczając sobie nowych wrażeń, a także wiedzy. Mieliśmy tam niesamowitą okazję by porozmawiać z wielkim astronomem Mikołajem Kopernikem, zadać mu pytania.
Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki tej wizycie poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat powstania, jego oddziaływania na losy Warszawy i całego państwa. Widzieliśmy Liberatora, obejrzeliśmy wymowny film „Miasto ruin”- zobaczyliśmy jak bardzo zniszczona była nasza stolica. Poznaliśmy historie powstańców, a nawet mieliśmy możliwość sprawdzenia w specjalnym multimedialnym lustrze – do którego z powstańców jesteśmy podobni.
Uważamy, że wycieczka była udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera i sprzyjająca pogoda czego dowodem jest poniższa fotorelacja w.w. pań sprawujących opiekę tj. pani Renaty Seredyńskiej i pani Małgorzaty Korty.
To była przyjemna, pouczająca wycieczka, którą zapewne miło będziemy wspominać, bo niektórym z nas, nie tak szybko znów będzie dane zawitać w Warszawie.
Renata Seredyńska, Małgorzta Korta, Marta Biernat, Beata Wojtoń