W dniu 24.10.br.w Szkole Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu panowała od rana radosna i podniosła atmosfera. Uczniowie klas pierwszych ubrani w odświętny strój galowy, w kolorowych biretach na głowach i w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej - złożyli ślubowanie.
W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły p. Małgorzata Korta, wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Klimek i wicedyrektor p.Teresa Kowalska – Rydz, wychowawcy klas pierwszych, rodzice dzieci oraz uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Najpierw przewodnicząca szkoły Wiktoria Rydz przywitała wszystkich zebranych. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej, na którą składały się wspólnie recytowane wiersze i śpiewane piosenki. Po prezentacji swoich umiejętności i wiadomości odbyło się pasowanie na ucznia. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będę dbać o dobre imię szkoły, swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom oraz będę szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów. Pani dyrektor Małgorzata Korta dużym piórem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie zwróciła się w kilku zdaniach do przyjętych w poczet uczniów pierwszoklasistów gratulując im pięknego występu i życząc samych sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Rodzicom zaś życzyła wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu młodego człowieka. Następnie pani wicedyrektor Teresa Kowalska-Rydz złożyła na ręce wychowawców klas pierwszych pamiątkowe dyplomy i pierwszy dokument tożsamości-legitymacje szkolne. Z kolei rodzice przekazali swoim dzieciom pamiątkowe niezbędniki z pomocami szkolnymi.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
Marta Pięta
